AFC Summit Cup

Jun 7 to Jun 9, 2019

Registered Teams and Schedules

The following teams are registered in our tournament. Click on column header to sort.
Click on age group to view pool and schedule.

Team Name Gender Age Group Category
SW Sting FC (Alami) 2010BoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
Chinooks RayoBoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
SW Sting FC (Malish) 2010BoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
MUSC RapidsBoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
Airdrie FC (Ryder)BoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
SWU Premiers 10BoysU9/U10 (7 v 7)Tier A
Cochrane WolvesBoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
EMFC United 10BoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
Musc RevolutionBoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
Airdrie FC AztecBoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
Foothills ForestBoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
Blizzard UnitedBoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
Airdrie FC (Ungureanu)BoysU9/U10 (7 v 7)Tier B
U9 TornadoesBoysU9/U10 (7 v 7)Tier C
U9 Rangers United 10BoysU9/U10 (7 v 7)Tier C
Airdrie FC UnitedBoysU9/U10 (7 v 7)Tier C
Cochrane Howling WolvesBoysU9/U10 (7 v 7)Tier C
SW Sting FC (Alami)BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Red Deer Renegades - Kelly/FlettBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
MUSC InterBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Sherwood Park Phoenix - CarvalhoBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Spartans warriors BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Sherwood Park Phoenix U11 ErrityBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Phoenix - OosterhuisBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Blizzard Alliance 08BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Calgary West SC BU11BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Blizzard United 08BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Airdrie FC (Spaidal/Hribar)BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Calgary Chinook NewellsBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
MSB CometsBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
WHU FLAMESBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Chinooks - BocaBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
RASC U13 Boys Tier 2BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Airdrie FC (Podemski)BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
ROYAL WEST ATHLETICOBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Spruce Grove Saints ‘09 (Catarino)BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
SW Sting FC - U11 RambaranBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Drillers U11 BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Cochrane Wolves Boys u12BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Airdrie FC AztecBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
RASC U11 Boys Tier 3 BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Chinooks Rosario 2008BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
MUSC LightningBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Blizzard United 07 BBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 3
TRSA Walker (Warriors)BoysU11/U12 (8 v 8)Tier 4
CV Tians U12 boysBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 4
KEYSA RoversBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Calgary West SC BU12CBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 4
DUFC HawksBoysU11/U12 (8 v 8)Tier 4
CWSC BU11ABoysU11/U12 (8 v 8)Tier A
EMFC United 09BoysU11/U12 (8 v 8)Tier A
SW Sting FC (Matic) BoysU13 (11 v 11)Tier 2
Calgary Chinooks AtleticoBoysU13 (11 v 11)Tier 2
Juventus BoysU13 (11 v 11)Tier 2
RASC SimonBoysU13 (11 v 11)Tier 2
Blizzard Alliance 06 BoysBoysU13 (11 v 11)Tier 2
SWU Premiers 07BoysU13 (11 v 11)Tier 2
MSB United ArsenalBoysU13 (11 v 11)Tier 2
Airdrie FCBoysU13 (11 v 11)Tier 2
Sherwood Park Phoenix (Rose)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
Ardrossan FC (Clements)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
SW Sting FC (Konidas)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
Airdrie FC AztecsBoysU13 (11 v 11)Tier 3
Blizzard United 06BBoysU13 (11 v 11)Tier 3
Spruce Grove Saints (Fearon)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
Xtreme FC (Sparreboom)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
CNS/Metro MadridBoysU13 (11 v 11)Tier 3
RASC (Elson)BoysU13 (11 v 11)Tier 3
WHU RevolutionBoysU13 (11 v 11)Tier 3
CV Titans U13 BoysBoysU13 (11 v 11)Tier 4
Foothills Sabers U13 BoysU13 (11 v 11)Tier 4
CNS EaglesBoysU13 (11 v 11)Tier 4
CalGlen/WHU HammersBoysU15 (11 v 11)Tier 2
Calgary Blizzard 05 KellyBoysU15 (11 v 11)Tier 2
LFC U17 MeerkerkBoysU15 (11 v 11)Tier 2
Chinook Napoli BoysU15 (11 v 11)Tier 2
Sherwood Park Phoenix Bremner/CicchiniBoysU15 (11 v 11)Tier 3
Millwoods Selects (Turner)BoysU15 (11 v 11)Tier 3
SW Sting FC (Bhatty U17)BoysU15 (11 v 11)Tier 3
DUFC SnipersBoysU15 (11 v 11)Tier 3
Foothills 14 ProspectsBoysU15 (11 v 11)Tier 3
Foothills United 04BoysU15 (11 v 11)Tier 3
Airdrie FCBoysU15 (11 v 11)Tier 3
CalGlen Serbia UnitedBoysU15 (11 v 11)Tier 3
CV Titans U15 boysBoysU15 (11 v 11)Tier 4
TRSA ForsythBoysU15 (11 v 11)Tier 4
MUSC BU 15 MilanBoysU15 (11 v 11)Tier 4
Rangers United BU15 04/05BoysU15 (11 v 11)Tier 4
DUFC DynamosBoysU15 (11 v 11)Tier 4
WHU StealthBoysU15 (11 v 11)Tier 4
Calgary Rockies U15 (Bow River)BoysU15 (11 v 11)Tier 4
Foothills MustangsBoysU15 (11 v 11)Tier 4
Foothill RampageBoysU15 (11 v 11)Tier 4
CNS Metro CyclonesBoysU15 (11 v 11)Tier 4
Foothills KickersBoysU15 (11 v 11)Tier 4
CWSC BU15DBoysU15 (11 v 11)Tier 4
Foothills FireBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
Calgary BU 17Rangers RoyalsBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
Foothills 17 ProspectsBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
Airdrie FCBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
MSB ImpactBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
CalGlen IronsBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 3
Fernie United U18 boysBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 4
CV Titans U18 boysBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Linden UnitedBoysU17/U19 (11 v 11)Tier 4
RASC U19 BoysBoysU17/U19 (11 v 11)Tier B
NSC Montana 00 BoysBoysU17/U19 (11 v 11)Tier B
MW Selects FC (Pettigrew)GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier A
Blizzard SC09GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier A
Sherwood Park Phoenix - DesautelsGirlsU9/U10 (7 v 7)Tier A
Blizzard AllianceGirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
Blizzard Alliance 09GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
Airdrie FC (Carter)GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
CWSC GU9AGirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
Airdrie FC (Deen)GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
MSB Lynx U10GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
Canmore FC GU10GirlsU9/U10 (7 v 7)Tier B
Airdrie FC AztecGirlsU9/U10 (7 v 7)Tier C
WHU U10G RocketsGirlsU9/U10 (7 v 7)Tier C
SW Sting FC (Tetteh-Wayoe)GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Warriors (Speer) '09GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Red Deer Renegades 07 (Leslie)GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Scottish United - StarkGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Blizzards SC 07 GirlsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Phoenix (Bradley)GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Blizzard SC08 GirlsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Calgary West Team c GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Chinooks PalermoGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Westhills United U11G LionsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Airdrie FC AztecsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
MUSC SparksGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Airdrie FC (Jorquera)GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 2
Blizzard Alliance 07GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 3
RASC U11 GirlsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Airdrie FC (Etty)GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Rangers AthleticsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 3
Airdrie FC UnitedGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 3
MUSC Panthers GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
MUSC JaguarsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
CV Titans U12 girlsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
MUSC U12 Team SpiritGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Calgary Villains U12 MagicGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
GU12 Blizzard United07GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Calgary Rangers Royals 07GirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Blizzard United - ThornsGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Cochrane Moon WolvesGirlsU11/U12 (8 v 8)Tier 4
Okotoks United PDPGirlsU13 (11 v 11)Tier 2
SW Sting FC U13 Girls (Moses)GirlsU13 (11 v 11)Tier 2
Airdrie FC GirlsU13 (11 v 11)Tier 2
Spruce Grove Saints 07 (Horsfield)GirlsU13 (11 v 11)Tier 3
RASC U13 GirlsGirlsU13 (11 v 11)Tier 3
DUFC LightningGirlsU13 (11 v 11)Tier 3
MUSC PrideGirlsU13 (11 v 11)Tier 3
Sting U13 Girls TasicGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
Calgary Northside Metro LightningGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
CV Titans U13 girlsGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
Foothills ThunderGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
Lago Lindo (Lang)GirlsU13 (11 v 11)Tier 4
Airdrie FC AztecsGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
MUSC WaveGirlsU13 (11 v 11)Tier 4
LFC U17 JankowiakGirlsU15 (11 v 11)Tier 2
MSB StarsGirlsU15 (11 v 11)Tier 2
Lethbridge FC U15G 2005GirlsU15 (11 v 11)Tier 2
Chinook UnionGirlsU15 (11 v 11)Tier 2
Chinooks SpartakGirlsU15 (11 v 11)Tier 2
DUFC TigersGirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Saints U15 (Bereska)GirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Okotoks United GirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Calgary West SC GU15 AGirlsU15 (11 v 11)Tier 3
RASC u15 girlsGirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Foothills 14 ProspectsGirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Blizzard United 04GirlsU15 (11 v 11)Tier 3
Canmore FC - U14GGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
CV Titans U14 GirlsGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
Blizzard AthleticsGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
WHU SaintsGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
Blizzard MustangsGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
MUSC ValkyriesGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
Canmore FC U15GirlsU15 (11 v 11)Tier 4
Foothills TornadosGirlsU15 (11 v 11)Tier 4
Airdrie FCGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 2
CNS Metro AvalancheGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Canmore FCGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
CV Titans U16 GirlsGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
CV Titans U18 girlsGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Fort McMurray Fury (Bielecki)GirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Acme ChaosGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
MSB United PumasGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Airdrie FC AztecsGirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Red Deer Renegades U19GirlsU17/U19 (11 v 11)Tier 4
Grasslands Football Club U9 RepMixedU9/U10 (7 v 7)Tier C
Grasslands Football Club U11 RepMixedU11/U12 (8 v 8)Tier 4